Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Uku maal foto Viido

Uku maal. Viido foto

 

Minu kasupoeg Uku Suviste pääses just Vene televisiooni eetris olevas lauluvõistluses “Voice” edasi järgmisesse vooru. Uku elab elu, mida miljonid hea meelega elaksid, aga nad ei ole valmis oma energiat pühendama 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas ühele ja samale asjale.

sugiskass peas

Nähtud Selveri toidupoes mitte kassikrõbinate, vaid kartulikrõpsude kohal. Vägagi pilkupüüdev (ja minu jaoks uudne) ütlemine ja pilt-sõnum ehk siis hea reklaam! Foto: Riina Kindlam

 

Sildil olev lisalause selgitab: "Osta Taffeli krõpse ja ütle sügismasendusele KÕTT!" Niisiis langenud meeleolu, mis võib pimedal ajal ligi hiilida, võrdub kassiga... ja on tõenäoliselt ühe teise kassi, kassiahastuse sugulane! Kassiahastust tuntakse enam kui: "pohmelus (ehk pohmell) purjutamise ebameeldiva järelseisuna, kaater" – nii kirjutab Eesti keele seletav sõnaraamat. Kuid teine tähendus veel on masendusmeeleolu – "Hingeline, moraalne kassiahastus." 

20181116233248 a00069e2

Eesti Kaitseväe foto

 

Olen praegu Tallinnas ja ootan, et mu naine saaks enda sättimisega valmis. Samas kuulan arvutist MSNBC uudiseid sellest, mis toimub maailmas. Täna (16. novembril) on Eesti Kaitseväe 100. aastapäev ja pidustused toimuvad nagu alati Estonia kontserdisaalis.

Tänapäeval tuleb üha sagedamini tõdeda, et vahel internet on targem kui meie ise, sest veel enne kui suudad väja mõelda, mida sooviksid internetist uurida, leiad sageli juba “vajaliku” info sulle pakutuna. Kuigi armastame öelda, et elame globaalses maailmas, pole meie arvutitesse tungiv info kõigile maailmas sama ja info erineb kindlasti ka regionaalselt.

Olen nüüd juba aastaid teinud tervisekõndi. Alustasin sellega, et jõuda välja tervisejooksuni, aga minu tohtrist sõber ütles, et unustagu ma see oma vanuses ära. Ta ütles, et olen oma põlvi ja puusaliigeseid juba niigi 70 aastat vaevanud ja peaksin nüüd jääma jalutamise juurde.

IMG 20181020 185735

Lätlastele kingituseks viidud puust Forestalia laulja. Viido foto

 

On hämmastav, kuidas lihtsalt mitte midagi tegemine võib sind äratada tuulevaikusest, seisakust, mida inglise keeles väljendab sõna doldrums. Merenduses on aga sellel sõnal teine tähendus – see on ekvatoriaalne vaikusvöönd. Tuuled on seal olematud, nii et raske on navigeerida. Merenduse ajaloos on doldrums’itel oma koht, neil on surnud tsooni maine, sinna võisid laevad jääda nädalateks seisma, nii et meremeestel lõppes otsa söök ja joogipoolis. Sellest pääsemine Atlandi ookeanil oli elu ja surma küsimus.

IMG 20180929 152559

Agu Ets F. R. Kreutzwaldi monumendi juures. Viido Polikarpuse foto

 

Ei lähe nädalatki mööda, kui mul ei käi maal külas mõni tuttav lähemast või kaugemast minevikust. On juba harjutud küsima, kuidas ma küll suudan elada nii kaugel kõigest toimuvast ja kõigist tuttavatest inimestest siin Keema külas Kurenurmes Võrumaal ehk teisiti öeldes Kagu-Eestis.

Paar nädalat tagasi käis Eestis minu hea sõber Ameerikast, Rein Männik koos oma poja Jaaniga, et matta siia oma ema urn. Paljud väliseestlased on seda teinud, et täita oma vanemate viimane soov olla maetud Eestisse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo